домашні завдання

Сторінка 43. Витлумачте поняття: археологічна культура, трипільська культура.

Сторінка 43. Витлумачте поняття: археологічна культура, трипільська культура.
Археологічна культура - рештки знарядь праці. предмети побуту, знайдені археологами, що належать до одного історичного часу, займають певну територію і мають подіні риси.
Трипільська культура

 

Сторінка 37. Як було організовано людське суспільство за первісних часів?

Сторінка 37. Як було організовано людське суспільство за первісних часів?
Відповідь:
Це була спільнота до сорока людей, що складалася з менших сімей. Одна сім'я могла налічувати 5-7 осіб.Члени спільноти мали спільне майно і спільні заняття. така форма співжиття названа науковцями родовою общиною.На чолі общини були старійшини - найповажніші (найдосвідчененіші) люди, до порад яких прислухалися інші однорідці. Старійшина слідкував за дотриманням звичаїв всередині спільноти, вирішував різі повсякденні питанння життя спільноти.

Сторінка 32. Що визначало спосіб життя та заняття пралюдей і перших людей раннього палеоліту?

1. Що визначало спосіб життя та заняття пралюдей і перших людей раннього палеоліту?
Відповідь:
Характерним було првласнювальне господарство - мисливство і збиральництво, пізніше викикає рибальство.
2. Яких часів сягає виникнення землеробства, скотарства, ремесла? Які території були осередками виникнення землеробства і скотарства?
Відповідь:

Сторінка 25. Яких часів сягають найдавніші твори мистецтва?

Сторінка 25. Яких часів сягають найдавніші твори мистецтва? Де знайдено найвідоміших з них?
Відповідь:
Мистецтво з'явилося в людини розумної - людиною сучасного типу в часи пізнього палеоліту, що розпочався 40 тисяч років тому. Найдавніші твори мистецтва - це наскельні (печерні) малюнки та скульптура. Людина також різьбила кістку, виготовляла прикраси (намиста чи браслети).

Сторінка 20. Де було знайдено рештки пралюдей, стоянки неадертальців та кроманьйонців?

Сторінка 20. Оцініть себе. Де було знайдено рештки пралюдей, стоянки неадертальців та кроманьйонців? Які напрямки їх розселення?
Відповідь:
Рештки найдавніших пралюдей виявлено в Африці. Чорний континент є батьківщиню людства. Археологи стверджують, що вік їхніх знахідок не меше 4 млн. років. Тих прадавніх  істот назвали австралопітеками (південна мавпа). Вони мали певні риси, що робило їх трішки схожими до людини за будовою скелета.

Сторінки