зарубіжна література

Самостійна робота Аналіз драматичного твору «Ляльковий дім» Генрік Ібсен

П’єса була написана 1878 року в Норвегії. Час дії ХІX століття.
Генрік Ібсен — великий норвезький драматург, творець нової соціально-психологічної драми. Перші його п'єси були написані в національно-романтичному дусі. Новаторство Ібсена полягає в тому, що драматург розкрив можливість аналітичної композиції, наповнив її новим змістом.
В основу драми Ібсен поклав реальну подію. Прототипом Нори стала норвезько-датська письменниця Лаура Кілер. Саме її життя стало основою для сюжету «Лялькового дому».

Самостійна робота зі вступу до мовознавства. Фразеологія

Тема «Фразеологія»
Теоретична частина
1)    Існують різні класифікації фразеологізмів. Найвідомішою є класифікація фразеологізмів за ступенем злютованості їх компонентів, яку розробив французький мовознавець Ш. Баллі і доповнив російський мовознавець В.В. Виноградов.
За цією класифікацією фразеологізми поділяють на фразеологічні зрощення, фразеологічні єдності та фразеологічні сполучення.
Фразеологічні зрощення  ̶  семантично неподільні фразеологічні одиниці, значення яких не випливає зі значень їх компонентів (собаку зʼїсти)

Самостійна робота "Аналіз драматичного твору "Ромео і Джульєтта"

16 жовтня 20-- року на сцені Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки відбулася вистава «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра. Його ім’я є одним з найвідомішим у світовому театрі. П’єса була написана англійською мовою близько 1595 року. Місце дії в п’єсі  ̶  Італія, місто Верона. Час дії XV століття. В композиції драми 5 дій, дії поділені на сцени.