природознавство

Найнебезпечніші міста для життя

1. Дзержинськ, Росія
Це місто зберігає в собі безліч відходів від хімічної промисловості. Рівень забруднення води вище норми в 17 мільйонів разів. Чисельність населення тут приблизно 300 тисяч чоловік, а тривалість життя в середньому не перевищує 45 років.
У місті знайшли поклади свинцю і кадмію та одразу ж прийняли рішення про побудову заводів з переробки важких металів. Як і в інших містах, в результаті забрудненість повітря перевищує норму в 4 рази, а люди важко хворі зараженням крові, у них часто проявляється нудота і блювота.

15 маловідомих фактів про жирафів

1. Жирафи - єдині тварини, які не вміють позіхати. Практично всі теплокровні і холоднокровні періодично розорюють пащу в спробі насититися киснем - цим грішать птиці, риби і ссавці. Середньостатистична людина позіхає за своє життя близько 250 тисяч разів. Але жираф не такий. Він за все життя не позіхає жодного разу. Принаймні, за всю історію спостережень за жирафами вченим не вдалося застати за цим заняттям жодного довгошийого.

10 цікавих фактів про Австралію

1 . Найбільше у світі пасовище.
У Південній Австралії знаходиться найбільше в світі пасовище. Воно називається Анна Крик і площа займає 34 квадратних кілометри. Вражаюче , але площа пасовища здатна покрити всю території Бельгії . Така територія здатна випасати приблизно 16000 голів великої рогатої худоби. Однак , в даний час ця кількість скоротилася всього до 2 тисяч голів у зв'язку з посухою.
2 . Чому Канберра є столицею Австралії?

25 неймовірних фактів з життя комах

1. Комахи - перші живі істоти, які з'явилися на Землі, більше 400 млн років тому. З тих пір вони пережили п'ять масових катаклізмів і виявилися більш живучими, ніж тіранозаври.
2. Зараз у світі налічується близько 20 тис. видів бджіл. А щоб виробити 500 г меду, одній бджолі необхідно 10 млн разів злітати від вулика до квітки і назад.
3. Самка таргана здатна за рік відкласти більше двох мільйонів яєць. Крім того, тарган може дев'ять днів жити без голови.

Цікаво про воші

Воші живуть тільки на одному або на деяких споріднених видах тварин. Ця особливість вошей в деяких випадках дає вченим можливість з’ясувати близькість видів господарів-носіїв. Так що не турбуйтеся, що воші вашого домашнього вихованця можуть оселитися у вас.
На людині паразитують три види вошей — головна, лобкова і платтяна.
Головні воші воліють найтепліші місця на голові людини, наприклад, за вухами або в нижній частині потилиці.
Харчуються кров’ю кожні 2-3 години, прокушуючи шкіру голови людини. Зазвичай доросла особина випиває від 1 до 3 мкл (0,001-0,003 мл) крові.

Сторінки