5 цікавих фактів про планету Земля

Наша колиска, наш будинок — це Земля. Все здається таким рідним і знайомим. Але чи всі нам відомо про свою планету? Дізнайтеся цікаві факти про планету Земля.
    Атмосфера Землі «випаровується». Через підвищення температури на планеті швидкість деяких молекул атмосфери підвищується настільки, що вони виходять за зону дії земного тяжіння. У результаті відбувається невеликий, але постійний відтік атмосфери в космос. Найшвидше в космос випаровується водень через свою низьку молекулярної маси.
    Земля сповільнюється. У результаті дії Місяця, Сонця і планет Сонячної системи та інших факторів відбувається зміна гравітаційних сил Землі. Тривалість доби збільшується. Цей факт може послужити причиною багатьох екологічних катаклізмів. Вчені намагаються знайти вихід зі сформованої ситуації.
    Місяць віддаляється від Землі. Відбувається це як мінімум останні 25 років зі швидкістю в середньому 4 см на рік. Хоча в космічних масштабах це відстань здається дрібницею, але воно вже впливає на припливи і відливи на нашій планеті.
    Магнітні полюси Землі зміщуються. Зміщення полюсів відбувається зі швидкістю 10 км на рік. Це природний для нашої планети процес. Але якщо згадати різні екологічні катастрофи, також властиві Землі, людству варто серйозно занепокоїтися.
    Гравітація розподіляється нерівномірно. У деяких місцях планети земне тяжіння відчувається сильніше. Відносно низька гравітація — біля берегів Індії, більш висока — в південній частині Тихого океану. Це пов’язано з тим, що Земля як би «плеската» на полюсах — факт, відомий більшості людей ще зі школи.