Біблійні терміни. Букви Ц, Ч, Ш, Ю, Я

хресний шлях

Ц

Царство небесне - обіцяна для праведників посмертна винагорода в різних релігіях, інша назва Раю.

Целібат (від лат. неодружений) - обітниця безшлюбності, в католицизмі обов`язкова для духовенства.

Церква (грецьк. дім Господній) - 1) (христ.) спільнота віруючих, що характеризується єдністю віровчення, культу, організаційної структури; 2) православний храм.

Церква Ісуса Христа Святих останніх днів (Церква Мормонів) - релігійна організація, заснована в 1830 р. в США Й.Смітом, який немов би отримав нове одкровення від апостолів Петра, Якова та Іоанна. Крім писань Й.Сміта його послідовниками шанується "Книга Мормона".

Ч

Чаклування - магічні (як правило чорно-) дії та обряди.

Чакри - згідно з містичними уявленнями: сім центрів в тонкому тілі людини, що розташовані вздовж хребта і пов`язані з різноманітними проявами активності.

Часослов - (прав.) богослужебний збірник для читців та півчих.

Чернецтво - (буд., прав., кат.) вид подвижництва, що передбачає зречення від світського життя, складання обітниць (безшлюбності та ін.), життя в монастирі або відлюдництво.

Чистилище - (кат.) місце між пеклом та раєм, де душі грішників що не обтяжені смертельними гріхами, очищуються вогнем.

Чорні темні, злі сили - в різних релігіях духовні істоти, що протидіють Богу, або світлим богам та духам і шкодять людям. Див.: Диявол, демони, біси.

Чорнокнижництво - використання відомих з середньовіччя т. зв. "чорних", або диявольських книг для чаклування.

Чорт - див. Диявол.

Чотки - кульки, з'єднані між собою у вигляді бус, що вживаються в молитовній практиці різних релігій наприклад, для зосередження або підрахунку молитов.

Ш

Шептицький Андрій (1865-1944) - видатний ієрарх української греко-католицької церкви, богослов, науковець, громадський діяч.

Ю

Юда Іскаріотський - апостол який видав Ісуса Христа на страту.

Юліан Флавій Клавдій (Відступник) (пом. 363) - римський імператор (з 361). Докладав зусилля до відновлення вшановування язичницьких богів і виступив проти християнства.

Я

Яків - брат Господній, проповідник єрусалимської християнської громади, не апостол Яків, брат Іванів. Автор листа до Якова.