Самостійна робота "Аналіз драматичного твору "Ромео і Джульєтта"

16 жовтня 20-- року на сцені Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки відбулася вистава «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра. Його ім’я є одним з найвідомішим у світовому театрі. П’єса була написана англійською мовою близько 1595 року. Місце дії в п’єсі  ̶  Італія, місто Верона. Час дії XV століття. В композиції драми 5 дій, дії поділені на сцени.
Вільям Шекспір  ̶  це один з найвідоміших драматургів світу, автор принаймні 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем і циклу зі 154 сонетів. Шекспір визнаний найвидатнішим англійським драматургом всіх часів. Його вважають національним героєм та одним з символів Англії, її національним поетом. Його твори перекладені багатьма мовами світу і з'являються на театральній сцені частіше, ніж п'єси будь-якого іншого драматурга, який коли-небудь жив і творив.
Безпосереднім джерелом трагедії була поема Артура Брука «Ромео і Джульєтта», однак ще до Брука ця старовинна італійська легенда переповідалася багато разів. Її обробка зустрічається в «Новеліо» Мазуччо від 1476. Луїджі да Порто в «Історії двох закоханих», опублікованій у 1524, переніс дію з Сієни до Верони і дав героям імена Ромео і Джульєтта. В «Божественній комедії» Данте зустрічаються імена ворожих сімей Монтеккі та Капулетті.
П’єса «Ромео і Джульєтта» це уособлення гуманістичних ідей автора про свободу вибору людини, її можливості самостійно будувати своє життя. Непокора Джульєтти відображає ломку сімейних відносин і принципів виховання епохи Відродження, прагнення до права на особисте щастя. Батько Лоренцо, порушуючи певні принципи, допомагає молодим, чим стверджує ще одну моральну ідею твору – саме любов є основою шлюбу.
Далі - скачати  файл
Скачати: