10 цікавих фактів про те, що раніше вважалося непристойним.

Часи міняються, і разом з ними міняються і погляди. Те, що раніше вважалося непристойним, тепер здається абсолютно нормальним, також як і те, що в одних країнах вважають негожим і жахливим, в інших – сповна буденним. Давайте взнаємо декілька нових фактів на цю тему.
1. У салонах XIX століття вважалося непристойним, якщо чоловік запрошував танцювати одну пані більше 3 разів. Вже після другого танцю він повинен був оголосити заручини.
2. У США жінки до цих пір ніколи не “наводять марафет” на людях. Це вважається непристойним, так само як і просто заглядати на людях в дзеркало.
3. Рукавички колись були суто домашнім аксесуаром. Не дивлячись на те, що рукавичок була велика кількість (спортивні, бальні, для полювання і спеціальні рукавички для лакеїв), надівали рукавички лише удома, оскільки на людях робити це вважалося непристойним.
4. У 20-і роки XX століття в російських школах вважалося непристойним грамотно писати, оскільки це було не по-пролетарськи. За письменність могли навіть написати донос.
5. У Великобританії вважається непристойним в'язати на людях. Хоча, можна розповідати історії, пов'язані з в'язанням. До речі, останнім часом в'язанням в Британії захоплюються чоловіки. В'язання стало третьою після футболу і політики темою для обговорення в барах і пабах.
6. У Болгарії довгий час непристойним для чоловіків вважалося випивати менше півтора літрів вина в день. Вино в Болгарії коштує копійки, так що помірне його вживання довгий час вважалося ознакою негостинності.
7. Під час японської чайної церемонії вважається непристойним сидіти, схрестивши ноги. Витягувати ноги у бік сусіда – це верх розбещеності. Тому учасники церемонії сидять на власних п'ятах.
8. До речі, що стосується Росії, то на рубежі XIX — XX ст. вважалося абсолютно непристойним набувати під дачу (це поняття існувало вже тоді) ділянок площею менше 10-12 «соток».
9. По правилах хорошого тону, які діяли в російських боярських садибах, у всіх випадках життя, розмовляючи з ким-небудь, вважалося непристойним ставати до цієї людини впівоберта. Особу, що входить в гостину не належало пильно оглядати з голови до ніг, оскільки це може поставити скромну людину, особливо жінку, в саме невміле положення і позбавити її всякого самовладання.
10. У Таїланді вважається непристойним доторкатися до голови співбесідника і поплескувати його по плечу. Це вважається ніжностями, а публічний прояв ніжностей в Таїланді – непристойно.