Деякі факти про монархів

Єдиним місцем у Великобританії, куди не може увійти король або королева, є Палата Общин. Цю традицію ввели депутати після того, як в 1642 році король Карл Перший спробував заарештувати п'ятеро членів Палати Общин за антироялістські погляди. Королі можуть хоч і дуже багато що, але не все.
Китайський імператор Цяньлун стратив поетів за написання сумних віршів.
У 1591 році за наказом Бориса Годунова відрубали вуха і вирвали язик Углицькому дзвону, що повідомив народові , про загибель царевича Димитрія. Майже через сто років, в 1681 році в Нікольсько-карельський монастир був ув'язнений дзвін набату московського Кремля за те, що своїм дзвоном порушив сон царя Федора Олексійовича.
Цар Олексій Михайлович заборонив куріння під страхом страти. Правда, не із-за шкоди для здоров'я, а із-за пожаронебезпечності. Вважали, що саме куріння викликало московську пожежу 1634 роки.
Американські гірки в США називають російськими. Вважається, що саме в Росії за наказом Петра Першого був побудований перший прототип цього атракціону — крижані гори заввишки 25 м з кутом нахилу 50°.
Ковзани спочатку прив'язувалися до взуття мотузками і ременями. Ковзани з намертво прикріпленими до підошви полозами винайшов Петро I, що знаходився в Голландії по корабельних справах і що захопився катанням по льоду. Імператор Микола I не любив музику і як покарання для офіцерів надавав їм вибір між гауптвахтою і прослухуванням опер Глінки.
Королеві Франції Марії-Антуанеті приписують фразу «Якщо у них немає хліба, хай їдять тістечка!», яку вона нібито виголосила, взнавши, що селяни голодують. Проте, це, швидше за все, неправда. А ось історії про витребеньки дружини французького короля Людовика XIV мадам Ментенон сповна достовірна. Одного дня вона захотіла посеред літа прокататися на санях. На наступний ранок у Версалі влаштували багатокілометрову «снігову» трасу з солі і цукру.
Іван Грозний сватався до англійської королеви Єлизавети I, але дістав відмову. Втім, відмову дістали і всі інші, а Єлизавета I Тюдор увійшла до історії під ім'ям королеви-діви.
Мсваті III, король африканської держави Свазіленд щороку заводить нову дружину. На 2010 рік у нього було 14 дружин. Для церемонії вибору нової дружини зі всієї країни з'їжджаються десятки тисяч дів, які в напіводягненому вигляді виконують для монарха ритуальний «танець очерету».
Дружина римського імператора Клавдія, Мессаліна, була настільки хтива і розбещена, що, за свідченням істориків Тацита і Светонія, не лише мала в Римі публічний будинок, але і сама там підробляла повією. Одного дня вона навіть влаштувала змагання з іншою відомою повією і виграла його, обслуживши 50 клієнтів проти 25.