32. Географічне положення Відкриття материка європейцями

Географічне положення Південної Америки, яка є четвертим за розміром материк у світі, розташованим у Західній півкулі, на південь від Північної Америки. Континент простягається від Карибського моря на півночі до мису Горн на півдні, і його площа становить приблизно 17,84 мільйонів квадратних кілометрів. Відкритий європейцями 1498 року.

Практикуймо

2. Визначте протяжність материка Південна Америка з півночі на південь в градусах та кілометрах по меридіану 70° зх. д.
Південна Америка простягається від північної точки на 12°26′ пн. ш. (мис Ґаллінас, Колумбія) до південної точки на 55°58′ пд. ш. (мис Горн, Чилі). Щоб визначити протяжність континенту з півночі на південь у градусах і кілометрах по меридіану 70° західної довготи, потрібно виконати кілька кроків.

Протяжність у градусах

1. Крайня північна точка: 12°26′ пн. ш.
2. Крайня південна точка: 55°58′ пд. ш.
Різниця між цими широтами: 12°26′+55°58′=68°24′12°26′ + 55°58′ = 68°24’12°26′+55°58′=68°24′
Тобто, протяжність континенту з півночі на південь складає приблизно 68,4 градуса.

Протяжність у кілометрах

Для розрахунку протяжності в кілометрах використовуємо середню довжину одного градуса широти, яка становить приблизно 111,32 км.

68,4×111,32≈7609 км

Отже, протяжність Південної Америки з півночі на південь по меридіану 70° зх. д. становить близько 7609 кілометрів.

Практикуймо

1. Чому відкриття Америки було помилковим і загадковим?
Відкриття Америки було помилковим і загадковим, бо мореплавець Христофор Колумб планував відкрити західний морський шлях до Індії, яка славилася казковими багатствами. Проте йому не вдалося досягти поставленої мети, натомість він відкрив Новий світ, про який не здогадувалися європейці, ні він сам. Це було помилкою Колумба, який до смерті вважав свої відкриття відкриттям Індії західним шляхом. Водночас відкриті землі породжували загадку, що ж насправді відкрив мореплавець, і яким чином можна досягти справжньої Індії.

2. Іменем якого мореплавця названий материк. На вашу думку, чи справедливий цей факт в історії відкриття Південної Америки?
Материк названо на честь мореплавця Амеріго Веспуччі, який довів, що відкриті Христофором Колумбом землі насправді є Новим Світом, і не мають жодного стосунку до Індії.

3. Візитівка «Південна Америка: коло ідей».
Упродовж вивчення теми «Південна Америка» нотуйте в будь-якій формі (письмовій, графічній) найбільш цікаві факти.

Найбільша річка за об’ємом води: Амазонка є не тільки найдовшою річкою в Південній Америці, але й має найбільший об’єм води у світі. Вона протікає через кілька країн, включаючи Бразилію, Перу та Колумбію, і має довжину близько 7,000 км.

Найвища гора: Найвища вершина Південної Америки — це Аконкагуа в Андах, розташована в Аргентині. Її висота становить 6,959 метрів.

Найсухіша пустеля: Атакама, розташована в Чилі, вважається найсухішою пустелею в світі. Деякі її частини не бачили дощу протягом кількох сотень років.

Галактична обсерваторія: Чилійська пустеля Атакама є одним з найкращих місць у світі для астрономічних спостережень через її надзвичайно чисте небо.

Біорізноманіття Амазонії: Амазонський тропічний ліс є найбільшим тропічним лісом у світі, де мешкає близько 10% всіх відомих видів тварин і рослин на планеті.

Галапагоські острови: Галапагоські острови, розташовані біля узбережжя Еквадору, є домівкою для багатьох унікальних видів, таких як гігантські черепахи і морські ігуани, і відіграли важливу роль у розробці теорії еволюції Чарльза Дарвіна.

Столиця двох країн: Ла-Пас є адміністративною столицею Болівії, але конституційна столиця країни — Сукре. Ла-Пас також є найвищою столицею світу, розташованою на висоті приблизно 3,650 метрів над рівнем моря.

Пустельні мумії: У пустелі Атакама знайдено найстаріші у світі мумії, які належать до культури Чинчорро і датуються приблизно 5000 років до н.е., що робить їх на 2,000 років старшими за єгипетські мумії.

Бразильський карнавал: Бразильський карнавал у Ріо-де-Жанейро є одним з найбільших і найвідоміших карнавалів у світі, що приваблює мільйони туристів щороку.

Мате: Популярний напій, мате, є традиційним в багатьох країнах Південної Америки, особливо в Аргентині, Парагваї, Уругваї та Бразилії. Він виготовляється з листя рослини йєрба мате і має багато корисних властивостей.

Всі завдання