шкільні твори

Домашні улюбленці

котик

Я вважаю, що навіть маленька дитина повинна про когось піклуватися, турбуватися. І виросте вона добрішою, кращою, якщо спілкуватиметься з братами нашими меншими. У мене є пес, кіт, папуга. Більше за інших мені подобається мій котик-мурчик. Зараз це дорослий пухнастий сірий кіт, а взяли ми його малесеньким сіреньким клубочком. Коли він хотів їсти, так кумедно нявкав, а спав тільки біля моїх книжок. А ще любив гратися, та не сам, а зі мною.

Тварини в зоопарку

зоопарк

Мабуть, кожен із нас бував у зоопарку. Та чи кожен помічав, які сумні, зацьковані очі у його мешканців? Навіть коли ті звірі народилися тут же, у клітках. Ніякий добрий догляд, сите харчування не здатні замінити тварині природне середовище — свіжий вітер степу чи зелень джунглів, радість від перемоги над противником і смак особисто здобутої їжі. Є таке народне прислів’я: «Скільки вовка не годуй, а він усе в ліс дивиться». Якщо взяти первісний зміст вислову, його джерело, то певно, що так: ніяка добра їжа вовкові чи іншому звірові не замінить свободи.

Тут жив Тарас Шевченко

тарас

На цьому домі знаходиться меморіальна дошка, на якій написано: «У цьому домі в 1846 році жив видатний український поет, художник і революційний демократ Тарас Шевченко». Оглядаючи одну кімнату за іншою, відвідувач відчуває, що він повернувся в XIX століття. На стінах висять малюнки та картини. Тут експонуються зібрання творів Т. Шевченка, які були надруковані 1О років тому, відгуки (критика) про його праці, репродукції його картин і декілька книжок, виданих за його життя.

Уельс

фортеця

Уельс — одна з найгарніших частин Великобританії. В Уельсі надзвичайно чудові гори. Там багато овець і тваринницьких ферм. Більшість їх міститься в центральній частині країни та в Північному Уельсі. Південний Уельс — промислова частина країни. Столиця Уельса Кардифф є також і великим портом. Англійцям подобається проводити відпустку в Уельсі. Тисячі людей щорічно відпочивають біля моря або в селах далеко від міського життя. Уельс відомий як країна пісень. Більшість уельсців полюбляє співати.

Чотириногий рятівник

рятівник

Минулого літа я з батьками відпочивав на морі. Ми часто приходили на пляж поблизу невеличкої пристані. Хлопчикам дуже подобалося стрибати там у воду. Якось я помітив, що десь по обіді біля пристані з’являється величезний чорний собака. У нього довга шерсть, блискучі карі очі. За такої літньої спеки він відразу кидається в море й пливе ближче до того місця, де збираються стрибуни. Там він очікує хлопчиків чи дівчаток, які будуть стрибати у воду. Спершу було незрозуміло, чому він пливе саме туди. Та підійшовши ближче, я усе второпав.

Сторінки