Урок 14. Контрольна робота № 1 з теми «Вступ Повторення вивченого в початкових класах» (диктант)

Мета:
  навчальна: перевірити результат повторення матеріалу;
  розвивальна: розвивати навички самоконтролю;
  виховна: виховувати почуття шани до своєї національної культури. Внутрішньопредметні зв'язки: морфологія, орфографія; синтаксис, пунктуація; мова, мовлення.
Міжпредметні зв'язки: мова, культура.
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь і навичок.
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Бесіда
- Які частини мови нами було повторено?
- Зверніть увагу на грамотність та охайність письма.
IV. НАПИСАННЯ ДИКТАНТУ

СПІВАЧКА-ЛЕГЕНДА
На високому вокальному небосхилі України сяє зіркою першої величини імя Оксани Андріївни Петрусенко. Ось уже понад шістдесят років минуло, як немає між нами співачки, а її голос, закарбований на платівках, чарує й далі мільйони людей. Виконані нею народні пісні, оперні партії, романси ввійшли до золотого фонду української музичної культури.
Особливо відома Оксана Петрусенко стала після переїзду до Києва. Вона дала сотні концертів перед робітниками та селянами, мало не щодня звучав її голос по радіо. З тріумфальним успіхом виступила наша співачка під час Першої декади українського мистецтва в Москві, даруючи людям неповторне щастя зустрічі з українською піснею. І сьогодні, коли звучить у виконанні славетної співачки «Ой не світи, місяченьку», «Стоїть гора високая», «Лугом іду, коня веду», щемно стискається серце. Скільки в тих піснях і в голосі добра, ніжності, неповторної, непідробної краси (За В. Туркевичем).
(120 слів)
V. ПІДСУМОК УРОКУ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
> Підберіть невеликий текст з 4-5 речень. Назвіть у ньому всі частини мови.