Година спілкування. Ти і твої друзі на перерві

Мета.
  • Вчити дітей організовувати свій відпочинок під час перерви (рухливі ігри, змагання тощо);
  • виявляти турботу про товаришів, дівчаток, молодших.
Хід заняття
 1.   Слово вчителя.
Тема нашого заняття — «Ти і твої друзі на перерві». Послухайте уважно вірш Б. Бичка «Півники».
За віщо посварилися — не знаю я того,
А тільки стрілись півники: — Ти чого?
Круг шиї пір'я дибиться, стирчить сюди-туди,
Дзьобами в землю вткнулися: — Ось підійди!
А гребені у півників розжеврілись, мов жар,
Стоять і не ворушаться: — Ану вдар!
Обоє враз підскочили, аж курява знялась,
І знов стоять надублені: — Зась!
Тут з вулиці почулося — кричала тітка: — Киш!
Розбіглися два півники: — Гляди ж!
Розбіглися два півники курчаткам всім на сміх...
Як схожі й ми буваємо на півників таких!
2.   Обговорення змісту вірша.
Запитання до дітей
1.  Чи не трапляється у вас у класі чогось подібного на перервах?
2.  Як хлопці у нашому класі ставляться до дівчаток?
3.  Чи не ображають їх?
4.  А як поводяться дівчата?
3. Складання правил поведінки і порад.
Давайте разом складемо правила ввічливої поведінки під час перерви.
(Не бігати по коридору, не галасувати, не штовхатися, не дражнитися тощо).
Є діти, які дуже люблять дражнитися.
Як ви вважаєте, чи подобається дітям, коли їх дражнять?
Що ви порадите дражнилкові?
(Відповіді дітей).
§  А що треба робити, коли діти на перерві посварилися? (їх треба помирити).
Так, для цього є мирилки.
4.   Розучування мирилок.
Щоб помиритися, промовляють:
 
Мир — миром,
Пироги з сиром,
Вареники в маслі,
Ми — дружечки красні,
Поцілуймося.
Через тин вишня нахилилася,
Дві подружки посварилися.
Тобі яблучко, мені грушечка,
Не сварімося, моя душечка.
Тобі яблучко, мені зернятко,
Помирімося, моя серденько.
 
А зараз одну з мирилок вивчимо напам'ять.
 В які ігри можна гратися під час перерви?
(У спокійні, щоб не бігати, не галасувати).
5.   Розучування ігор «Струмочок», «Зіпсований телефон».
Гра «Впізнай за голосом»
Діти стають у коло. Один із учнів виходить на середину і закриває очі. Решта рухається по колу і співає пісні.За сигналом діти зупиняються, хтось із учасників гри проказує (можна змінити голос):
«Ти загадку відгадай, хто покликав тебе, — впізнай!».
Ведучий відкриває очі і називає ім'я того, хто говорив.
Якщо ім'я названо правильно — той, кого назвали, стає у середину кола.
6.   Підсумок уроку.
Як треба поводитись на перерві?